Реферат: Вікторина "Калейдоскоп"

Тема заняття

Калейдоскоп

Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвиватиуяву, увагу, спостережливість, швидкість думки; Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми.

Вид заняття: вікторина.

Обладнання: Малюнки-ребуси, кросворд.

Хід заняття

1.Орг.момент.

— Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили, у нас сьогодні гості, тож поверніться до них і давайте привітаємось.

2.Мотивація навчальної діяльності повідомлення теми, мети заняття.

Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке, калейдоскоп, вікторина? Хто з нас не тримав у руках цю іграшку, в захоплені спостерігаючи, як змінюються, в ній фори і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори, кольори-завдання.

— Ми з вами поділимось на 2 команди:

1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця.

3. Робота над темою.

1) Словесне завдання.

Ми почнемо зі слів видатних письменників, як вони говорили про мову.

Т. Шевченко сказав: «Ну, що здавалося б, слова -

Слова та голос — більш нічого

А серце б’ється, ожива, як їх почує …»

— Як ви розумієте цей вислів ?

О. Гончар так: «Мова – це не просто засіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, це ще й музика мелодика, фарби буття.»

— А цей?

-З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас.

-Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва», вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад:ва га, слава. За кожне слово папірець.

Завдання 2 кросворд «слова-антоніми»

Діти, а хто знає, що таке кросворд?

Кросворд одна з найпоширеніші у світі ігр зі слів. В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник» в 1929 році.

В е с е л о
н і ж н о
к р и в о
т и х о
л е г к о
р і в н о
ч и с т о
г а р н и й
с л а б о

1.Сумно-(весело)

2.Грубо-(ніжно)

3.Прямо_(криво)

4.Голосно-(тихо)

5.Важко-(легко)

6.Косо-(рівно)

7.Брудно-(чисто)

8.Негарний-(гарний)

9.Міцно-(слабо)

Завдання 3. «Загадки»

А ви знаєте що таке загадки?

Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка — це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем.

Наступне завдання дасть нам змогу повернуться до своїх ще зовсім, зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки.

1.З гілки – а стежинку,

З трави на билинку

Стрибає пружинка

Зелена спинка(коник)

2.Багато майстрів побудували хату без кутків(мурашник)

3.На дереві гойдається, жупан колючий має,

На літо одягається, а восени скидає(каштан)

4.хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить(півень)

5.Шла зоряниця, красна дівиця,

Через покоси, гублячи сльози…

Місяць дивився і

6.Живе без тепла,

Говорить, без язика,

Ніхто йог не бачить, а все чують (Луна)

7.Не скляний він, не з металу, а прислухайся дзвенить,

Риє землю, він роталу

І в далеку даль біжить(струмок)

8.Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать(грім і блискавка)

Завдання 4.Ребуси

А ви знаєте, що таке ребуси?

1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля.

Завдання5

Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури.

Осел-село Лісок-сокіл

Літо-тіло Шкода-дошка

4.Підсумок.

Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуємо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці, діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження.

еще рефераты
Еще работы по педагогике