Реферат: План-конспект урока Розмітка тонкого листового металу
Міністерство освіти України
Криворізький державний педагогічний університет
Індустріаліно-педагогічний факультет
План — коспект уроку з теми:
Розмітка тонкого листового металуРозробив: ст.гр.ТПІА-00-1Кривов Д.Л.
Перевірила: Гура Л.В.
Кривий Ріг2004
Урок№ 1 клас 5-а дата: 25.02.2004Тема: ромітка тонкого листового металу.
Мета:
Дидактична: дати основні поняття про розмітку та видиінструментів для розмітки.
Виховна: виховати у дітей працелюбність та уважність.
Розвиваюча: розвинути у дітей просторове уявлення.
Міжпредметні зв’зки: з геометрією, кресленням, малюванням, фізикою.
Наочність: плакати.
Об’кт праці: розгортка коробки.
Тип уроку:комбінованийХід уроку:
І. Організаційний момент:
Я запрою учнів до класу, відмічаювідсутніх і перевіряю підготовку класу до заняття: щоденники, зошити, олівець,ручку, спнцодяг.
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:
Повторення раніше вивченогоматеріалу розпочинаю з роздачі дидатичних карток для проведення фронтальногоопитування учнів. Роздаю 50-70% карток учням, з іншими працюю в усній формі. Дляцього виношу на опитування такі питання:
1. Чому метал нагріваютьперед прокаткою?
2. Які види тонкого листовогометулу ви знаєте?
3. Який листовий металназивають жестю?
4. Де використовують тонкийлистовий метал?
ІІІ. Мотивації і актуалізації
Від того, наскільки точно будевиконана розмітка, залежить якість деталі і кількість видходів.
ІV. Викладання новогоматеріалу.
Переходжу безпосередньо довикладання нового матеріалу.
Розміткою називається нанесення наобробляєму деталь або заготовку так званих розміточних рисок, які і визначаютьконтури деталі, або місця, яке потрібно обробити.
Основне призначення розмітки заключаєтьсяв указанні границь, до яких потрібно обробляти заготовку.
Інстументи для зозмітки: слюсарналінійка, чертилка, циркулі зі знімними ніжками, транспортир і т.д.
Основною відмінністю від розмітки подереву є те, що малюнок, нанесений на сталь олівцем не залишається, а томувикористовується чертилка.
Правильне тримання чертилки:
IV. Закріпленнявивченого матеріалу:
Для закріплення вивченого матеріалуставлю такі питання:
1. Що називається розміткою?
2. Які інструменти длярозмітки ви знаєте?
3. Чим відрізняється розміткапо металу від розмітки по дереву?
V. Практична робота:
а) Вступний інструктаж:
У вступному інструктажі нагадуюдітям про типи ліній і првила їх застосування.
б) Поточний інструктаж:
Під час роботи обходжу робочі місця,звертаю увагу на робочу позу, правильним застосуванням інструменту і т.д.
Якщо більшість учнів допускаєпомилки у виконанні роботи, зупиняю робочий процес і проводжу ще одинінструктаж.
в) Зеключний інструктаж:
Проводжу ануліз виконаної роботи,висталляю оцінки.
/>
VI. домашнє завдання.
Виконати розгортку з картону.